Succesul acestui nume de domeniu a depasit asteptarile, ajungind la peste 2,6 milioane de adrese inregistrate. Potrivit unui studiu citat de Euractiv, aproximativ 20% dintre europenii care navigheaza pe Internet dispun de propriul nume de domeniu. Danemarca si Germania se afla pe primele locuri in acest sens, cu 29% din populatia tarii avind inregistrat un nume de domeniu.
Nemtii, in top
Tot Germania se afla pe primul loc si la utilizarea numelor de domenii .
eu, cu 795.000 de adrese inregistrate. Pe locul doi se afla Marea Britanie, cu 439.000, iar pe locul trei Olanda, cu 320.000. Inregistrarea unui nume de domeniu .eu se poate face online, in doar citeva ore, prin intermediul unui inregistrator acreditat. Serviciul de baza costa intre 10 si 30 de euro pe an, pentru orice rezident al UE. Domeniul .eu a fost lansat ca urmare a deciziei de la summitul de la Lisabona din 2000 de a oferi cetatenilor europeni o identitate pe Internet sub protectia unei legislatii europene solide.
Succese.eu
Reactualizat la:
Site-urile europenilor au cunoscut un avint neasteptat in primul an de existenta. Adresele de Internet cu domeniul european .eu implinesc luna aceasta un an.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a produs în seara zilei de joi, 18 iunie, puțin după ora 22.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un agricultor din satul Câmpani de Pomezeu s-a adresat redacției Bihon.ro, pentru a transmite mesajul său de disperare.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În comuna Viișoara a fost inaugurat , obiectiv realizat de Compania Națională de Investiții, având o valoare totală de 6,14 milioane de lei.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ficatul, rinichii și corneea unei femei aflate în moarte cerebrală în urma unui anevrism cerebral rupt au fost prelevate la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor și trimise către centre de transplant din București și Cluj-Napoca.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O investiție importantă pentru economia comunei Tinca a ajuns la final, după ce a fost realizată recepția unui obiectiv dezvoltat de compania Oul de Tinca.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Bihor a hotărât să-l aresteze pe 30 de zile pe Iaroslav Iarco Valicsek, un bărbat din Livada acuzat de tentativă de omor calificat și conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, după ce l-a lovit cu mașina pe un consătean cu care a avut un conflict la un bar din localitate.
Citiți principiile noastre de moderare aici!