BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Multimedia
Televizorul care se indoaie

Televizorul care se indoaie

la 4 June 2007 12:56
1 Comentarii
4 June 2007 12:56
<p>Corporatia nipona Sony a creat un nou tip de ecran ultrasubtire, care are avantajul ca este si flexibil, putand fi indoit fara sa distorsioneze imaginile color pe care le reda.</p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Corporatia nipona Sony a creat un nou tip de ecran ultrasubtire, care are avantajul ca este si flexibil, putand fi indoit fara sa distorsioneze imaginile color pe care le reda.</p>

Trimite articolul

X

In videoclipul existent pe pagina de internet a companiei, o mana indoaie afisajul gros de numai 0,3 mm, in timp ce pe acesta se succedau imagini.

Afisajul combina tehnologia TFT, utilizata in fabricarea ecranelor flexibile, cu un alt tip de tehnologie, numita organoelectroluminescenta(OLED) intalnita la mai multe echipamente portabile, precum celularele.

Sony nu s-a decis inca asupra unui plan de comercializare a revolutionarului display. „Pe viitor, ar putea fi infasurat ca abajur de lampa, ca bratara sau chiar purtat ca haina”, a declarat Chisato Kitsukawa, purtator de cuvant al Sony. „Sau ar putea fi lipit de perete, ca tapet”, a adaugat el.

Trimite articolul

X
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Balan Caius says:
    June 14, 2007 at 7:18 am

    Cred ca ii un lucru naspa men , ca daca nici 2pac nu a avut. In orcecaz e naspa

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Economic

    Amendă de 10.000 de euro pentru Altex după ce un client a avut acces la datele altei persoane
    Altex România a fost amendată cu mii de euro în urma unei investigații privind securitatea datelor personale ale clienților.

    Cultură

    Studenţii Facultăţii de Arte expun la Muzeul Istoriei Evreilor. Expoziţia „Lumini ebraice” reuneşte 30 de picturi
    Expoziția „Lumini ebraice” poate fi vizitată până în 23 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea a publicat lista restanțierilor la bugetul local. Suma totală de recuperat este de 84,7 milioane de lei
    Primăria Oradea a publicat, pe site-ul instituției, publicată lista contribuabililor, persoane fizice și persoane juridice, care înregistrează obligații restante față de bugetul local.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    Cultură

    VIDEO
    Doliu în cultura română. S-a stins din viaţă Valeriu Sepi, artist plastic, fost membru al formaţiei Phoenix
    Artist plastic, scenograf, designer și percuționist, Valeriu Sepi a murit la vârsta de 80 de ani.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 23.06.2026 - 26.06.2026 - PL Stei + PL Alesd

    FC Bihor

    VIDEO
    FC Bihor Oradea aduce un junior cu origini bihorene de la Rapid București
    Pentru postul de „under mic” născut în 2008 sau mai tânăr, FC Bihor se va baza în viitorul sezon pe jucători aduși de la cluburi din țară, cu activitate în prima ligă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X