BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Candidat la primarie si elev in clasa a cincea

Candidat la primarie si elev in clasa a cincea

la 20 May 2008 08:13 Reactualizat la: 10 February 2011 16:18
20 May 2008 08:13 Reactualizat la: 10 February 2011 16:18
Un barbat de 49 de ani din Slobozia Bradului, judetul Vrancea, care s-a inscris in cursa pentru scaunul de primar al comunei, este in clasa a cincea, anunta Click! in editia online de marti.
Scris de IM:ONLINE - Un barbat de 49 de ani din Slobozia Bradului, judetul Vrancea, care s-a inscris in cursa pentru scaunul de primar al comunei, este in clasa a cincea, anunta Click! in editia online de marti.

Trimite articolul

X

Benone Turcitu invata la scoala din localitate dupa manualele elevilor de 11 ani si este candidatul la primarie din partea PSD-ului.

Elevul are 49 de ani, cinci copii si zece nepoti. Se descurca mai greu in limba romana pentru ca omul este la origine rrom.

“Candidez la primarie din partea PSD. In acelasi timp, vreau sa-mi continui studiile. Eu nu am apucat, pe vremea mea, sa invat mare lucru. Am patru clase. Pe vremea mea, copiii erau la munca, nu la scoala”, a declarat candidatul.

Orarul invatacelului este destul de incarcat. Luni are ore de la ora 17.00 la ora 20.00. Sambata si duminica invata de la ora doua dupa amiaza pana la cinci. Materia sa preferata este limba romana. Are note in general bune, de la 7 la 10.

“Eu vreau sa invat si nu mi-e rusine de asta. Decat niciodata, mai bine mai tarziu”, a mai declarata acesta.

Programul “A doua sansa” prin care candidatul isi continua scoala se adreseaza tuturor persoanelor adulte care vor sa-si inceapa sau sa-si continue studiile.

Benone Turcitu isi face timp si pentru familie, si pentru afaceri si pentru scoala. Totodata, acesta are planuri mari daca ajuneg la Primarie. El vrea sa continue programele de asistenta sociala si programul “A doua sansa” si se gandeste la proiecte prin care sa poata cumpara terenuri pe care sa le dea tinerilor.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Biserici deschise pentru orădenii afectați de caniculă. Vezi unde găsești apă și răcoare
    Mai multe biserici ortodoxe din Oradea vor rămâne deschise pe parcursul zilei, până în jurul orelor 18:00-19:00, pentru persoanele afectate de temperaturile ridicate. Măsura va fi aplicată până în 15 august, pe durata Postului Adormirii Maicii Domnului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Modernizare la standarde europene: Lucrările de la Școala Gimnazială nr. 16 au fost finalizate și recepționate
    Primăria Oradea a anunțat finalizarea și recepția lucrărilor de reabilitare și creștere a eficienței energetice la Școala Gimnazială Nr. 16, una dintre cele mai mari unități de învățământ din cartierul Rogerius. 1

    România

    Nicușor Dan a promulgat legea privind reducerea accizei la motorină și prelungirea TVA-ului redus la locuințe
    Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat, marţi, 4 august, că a semnat decretele de promulgare a legilor privind declararea situaţiei de criză pe piaţa produselor petroliere şi privind prelungirea termenului pentru aplicarea cotei reduse de TVA la achiziţia de locuinţe. 2

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încă un agent de poliție de frontieră din Borș a recunoscut că a luat mită. Între timp s-a pensionat
    Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a anunțat încheierea unui acord de recunoaștere a vinovăției cu încă un agent de Poliție de Frontieră din Borș, acuzat de complicitate la luare de mită.

    Cultură

    FITO 2026: Oradea sărbătorește 50 de ani de teatru cu 28 de spectacole, între 11 și 20 septembrie
    Festivalul de Teatru pentru Copii Arcadia revine în program după o absenţă de opt ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De ce sunt sancționați atât de puțini medici? Cum se analizează o acuzație de malpraxis în Bihor
    În 2025, Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Bihor a soluționat 14 cazuri: 11 s-au încheiat fără sancțiuni, unul cu mustrare și unul cu avertisment, iar o sesizare a fost respinsă ca fiind tardiv introdusă. Medicul legist Gabriel Mihalache, președintele comisiei, explică de ce un rezultat nefavorabil al unui tratament nu înseamnă automat malpraxis și cum sunt analizate, în realitate, reclamațiile împotriva medicilor. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X