BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Sorin Oprescu demisionează din PSD

Sorin Oprescu demisionează din PSD

la 21 April 2008 08:21
21 April 2008 08:21
<p>Senatorul PSD, Sorin Oprescu a anunţat, duminică după-amiază că îşi va da demisia din PSD chiar luni. Decizia a fost făcută publică la întâlnirea cu susţinătorii, în Parcul Carol. </p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Senatorul PSD, Sorin Oprescu a anunţat, duminică după-amiază că îşi va da demisia din PSD chiar luni. Decizia a fost făcută publică la întâlnirea cu susţinătorii, în Parcul Carol. </p>

Trimite articolul

X

Motivul demisiei este dorinţa politicianului de a candida independent în cursa pentru Capitală. Prin urmare, nu vrea să lase treburi nerezolvate sau în pericol de ilegalitate.

Încă de marţi, Oprescu a început să strângă semnături pentru a-şi susţine candidatura. Municipalitatea a aprobat deja amplasarea unor corturi în zece zone din Bucureşti, precum Piaţa Domenii, Piaţa Sudului, Piaţa Progresului, Parcul Cişmigiu, Parcul Bazilescu, Parcul Carol I, Parcul Herăstrău, Piaţa Unirii, Parcul Izvor şi Parcul Titan.

Miron Mitrea, şeful de campanie al PSD a declarat, vineri, în staţiunea Mamaia, că intrarea lui Sorin Oprescu în cursa electorală va dezavantaja mai mult PD-L-ul decât pe Cristian Diaconescu, candidatul PSD.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Aplicația iBon prinde viteză: peste 2.000 de conturi create în doar trei zile
    Noua aplicație iBon, lansată recent de ANAF pentru verificarea bonurilor fiscale, începe să fie utilizată intens de către contribuabili.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noaptea Muzeelor, Zilele Muzeului Țării Crișurilor și Urban Playfield. Vezi ce poți face în acest weekend în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 22 - 24 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trasee modificate pentru colectarea deșeurilor după începerea lucrărilor la pasajele subterane din zona Magheru-Republicii
    Începerea lucrărilor la cele două pasaje subterane din zona Gării și magazinului Crișul va schimba, temporar, modul în care se va face colectarea deșeurilor în centrul Oradiei.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Autostrada A3 prinde contur în Bihor: lucrările pe tronsonul Suplacu de Barcău – Chiribiș au ajuns la aproape 77%
    Pe șantierul lotului Suplacu de Barcău - Chiribiș sunt executate mai multe lucrări concomitent.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Pericol public! Un șofer a fost filmat în timp ce circula pe contrasens pe Centura Oradea
    Incidentul s-a petrecut în crsul zilei de joi, 21 mai.

    România

    Minor de 14 ani, în moarte cerebrală după ce a căzut cu o trotinetă electrică care poate atinge și 80 km/h
    Un băiat de 14 ani din comuna Dumbrăvița, în apropiere de Timișoara, se află în comă la spital, după ce în cursul zilei de 15 mai a pierdut controlul asupra trotinetei electrice cu care circula.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X