Întâlnirea se disputa într-o singura mansa, formatia învingatoare urmând sa obtina calificarea pentru turul urmator al competitiei.
Handbalistii oradeni si-au întarit lotul în perioada pauzei competitionale cu patru jucatori împrumutati de la HCM Constanta, lidera Ligii Nationale: Geotoiu, Soldanescu, Galan si Vasile. Antrenorul principal al CSM Leonardo, Adrian Stot, considera ca venirea constantenilor a dus la cresterea concurentei pe posturi în lotul echipei.
„Avem acum un lot mai numeros, fapt îmbucurator, care va duce la îmbunatatirea jocului. Putem acum sa efectuam mai multe schimbari în timpul meciurilor, un fapt fara îndoiala pozitiv, pentru ca jucatorii nu vor fi mentinuti un timp îndelungat pe teren”.
Adrian Stot afirma ca echipa oradeana va juca la victorie în partida cu HC Minaur. „Noi am dat curs cererii baimarenilor de a disputa jocul la ora 13, acestia afirmând ca vor face deplasarea în ziua meciului. Între timp însa, ei ne-au spus ca vor veni de sâmbata la Oradea, deci am amânat meciul degeaba. Oricum, acest fapt dovedeste ca HC Minaur trateaza partida cu toata seriozitatea. Acelasi lucru îl vom face si noi, sperând sa reusim victoria si calificarea”, a spus antrenorul oradean.
Partida CSM Leonardo – HC Minaur va avea loc duminica la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, cu începere de la ora 13. Meciul va fi condus de cuplul de arbitri Popa – Calina.
Gavril Nutiu
Trimite articolul
Xeste rusinos ce face echipa oradeana de handbal, nu merita divizia A. Macar de dragul suporterilor ar putea avea o reprezentatie mai buna