Si-au anuntat participarea 23 de cluburi sportive din tara, iar echipa care acumuleaza de-a lungul competitiei cel mai mare numar de puncte câstiga trofeul. Orasul Oradea va fi reprezentat de CS Todome (antrenor Ujvari Ioan) si CS UAMT-Universitatea Agora (antrenor Pavel Vancea).
Competitia este organizata de CS UAMT-U Agora în colaborare cu DJS Bihor, invitatul de onoare fiind sensei Dan Stuparu, presedintele FRKT. Sâmbata, de la ora 11, se vor desfasura preliminariile si semifinalele, iar duminica, de la aceeasi ora, va avea loc o festivitate de deschidere, urmata de finale.
Teodor Biris
Citiți principiile noastre de moderare aici!