BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Fă sport indiferent de vârstă”, în doliu! Geo ne-a părăsit la doar 40 de ani!

„Fă sport indiferent de vârstă”, în doliu! Geo ne-a părăsit la doar 40 de ani!

la 27 April 2023 14:22 Reactualizat la: 27 April 2023 16:54
6 Comentarii

„Fă sport indiferent de vârstă”, în doliu! Geo ne-a părăsit la doar 40 de ani!

27 April 2023 14:22 Reactualizat la: 27 April 2023 16:54

Trimite articolul

X

 

[eadvert]

Veste tristă din depresiunea Beiușului. A plecat la ceruri, mult prea devreme, unul dintre artizanii proiectului „Fă sport indiferent de vârstă …și de kilograme” inițiat de ziariștii sportivi din Bihor, Rada Ioan Gheorghe, omul care a fost prezent, plin de voie bună, la majoritatea meciurilor „presarilor” bihoreni, făcând o bună propagandă „sportului rege” pe care l-a iubit necondiționat.

Rada Ioan Gheorghe, pentru prieteni Geo Beldeanu, s-a născut în data de 25 decembrie 1982, trăind în satul natal Gurbești, comuna Căbești alături de mama sa, cele trei surori și cei doi frați mai mici, fiind capul familiei. Viața sa a fost una bazată pe credință, omenie, cinste și corectitudine, împlinirea fiind aceea când oferea bucurie în jurul său. A jucat și fotbal, pentru o scurtă perioadă, la echipele Viitorul Josani și Gloria Căbești, iar de peste un deceniu a fost membru activ în echipa „Presei bihorene”, participând cu mult entuziasm la popularele acțiuni „Fă sport indiferent de vârstă…și de kilograme”, fiind unul dintre cei care întrețineau atmosfera atât pe teren cât și la reprizele de după meciuri, ultima prezență fiind la începutul acestui an, mai precis în luna ianuarie. Și atunci, în ciuda bolii crunte, a fost același „responsabil” cu buna dispoziție, reușind o seară magică în mijlocul colegilor, dar și adversarilor, prin atitudinea pozitivă degajată.
În octombrie 2022 primește cumplita veste că suferă de cancer. În finalul lunii ianuarie a participat la meciul susținut de echipa presei la Beiuș, care s-a dovedit a fi din păcate ultima apariție a lui Geo alături de colegii din echipă. Nemiloasa boală a evoluat, iar starea sănătății s-a deteriorat accentuat în ultimele zile, astfel că în dimineața zilei de 26 aprilie, organismul său a cedat.

Vestea morții lui Geo Beldeanu a stârnit un val imens de durere în rândul celor care l-au iubit și apreciat, rețelele de socializare fiind pline cu mesaje cu amintiri și gânduri de rămas bun, semn că a fost iubit și apreciat de multă lume. Amintirile și trăirile avute cu Geo Beldeanu vor rămâne vii în gândurile celor care l-au avut alături, dar va fi greu însă să-ți imaginezi că nu-i vei mai vedea vreodată chipul ce emana optimism, privirea senină care transmitea liniște și să nu-i mai auzi glasul ce-ți dădea plăcerea de-a trăi clipa.
Înmormântarea va avea loc vineri, 28 aprilie, ora 13.00, la casa natală a răposatului, în satul Gurbești, comuna Căbești.

Dumnezeu să-ți vegheze sufletul, prietene drag! Odihnă veșnică!
Sincere condoleanțe familiei!
Prietenii din echipa de fotbal a Presei Sportive Bihorene

Trimite articolul

X
Taguri:
Căbeşti ,
Geo Beldeanu ,
Rada Ioan Gheorghe
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Eu says:
    April 27, 2023 at 2:32 pm

    Cu sport, fără sport când îți bate ceasul tot de duci

    Reply
  2. Delia says:
    April 27, 2023 at 4:57 pm

    Condoleante familiei si prietenilor,s-a stins un om bun asa devreme.

    Reply
  3. Vlad says:
    April 27, 2023 at 10:38 pm

    Dumnezeu sa il odihneasca in pace ! Condoleante familiei !

    Reply
  4. Dan says:
    April 28, 2023 at 12:38 am

    Te iubesc maxim Geo

    Reply
  5. Anonimul says:
    April 28, 2023 at 2:03 pm

    Nu l-am cunoscut. A plecat foarte devreme din aceasta lume un om greu incercat si totodata extrem de pozitiv.
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !

    Reply
  6. Vali says:
    April 29, 2023 at 8:57 am

    Sincere condoleanțe familiei! Dumnezeu să-i dea odihnă și lumină veșnică! 🙏
    Foarte trist când vezi cum pleacă pe calea fără întoarcere atât de mulți tineri! 😥

    Reply
  7. powered by Surfing Waves

    România

    Ambulanță SMURD lovită de tren, în timp ce transporta un pacient. Patru persoane au ajuns la spital
    O ambulanță SMURD aflată în misiune, cu un pacient la bord, a fost lovită de un tren, în această seară, la o trecere de cale ferată din Urseni, patru persoane ajungând la spital în urma impactului.

    România

    O dronă ruseasca a căzut în curtea unei case din Galați. Aceasta avea încărcătură explozibilă
    Forțele ruse au reluat, în noaptea de vineri spre sâmbătă, atacurile cu drone asupra unor obiective din Ucraina, în proximitatea frontierei fluviale cu România, două aeronave Eurofighter Typhoon ale Forțelor Aeriene Britanice au fost ridicate în aer, cu autorizare de angajare a dronelor, iar în zona Bariera Traian din municipiul Galați au fost semnalate fragmente de dronă căzute, care au afectat o anexă de gospodărie, precum și un stâlp de electricitate, fără a fi înregistrate victime, informează Ministerul Apărării Naționale (MApN).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de peste 21 milioane lei în educație: Oradea modernizează o grădiniță, cu bani din bugetul local
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în cadrul unei ședințe extraordinare, proiectul privind reabilitarea Grădiniței cu program prelungit nr. 54, o investiție propusă pentru finanțare prin Programul Regional Nord-Vest 2021-2027.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăriile decid soarta păcănelelor: de la liber la interzis total în orașele din Bihor
    Anul 2026 a adus o schimbare importantă în modul de reglementare a jocurile de noroc în România, în special în ceea ce privește amplasarea sălilor cu aparate de tip slot-machine, celebrele păcănele, în orașe.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de vânt puternic în Bihor: rafale de până la 90 km/h și recomandările pompierilor
    Avertizarea a fost emisă în cursul zilei de sâmbătă, 25 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Cristian Achim: „Mă bucur că am câștigat. Victoria este victorie”. Urmează al doilea meci cu FC Argeș, la Oradea Arena
    CSM CSU Raiffeisen s-a impus cu scorul de 85-79 în prima partidă a seriei cu FC Argeș Basketball Pitești, contând pentru sferturile de finală ale turneului play off din cadrul Ligii Naționale de baschet masculin.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X