BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Lotus Băile Felix s-a jucat cu ocaziile și a „plătit tribut” în prelungiri!

Lotus Băile Felix s-a jucat cu ocaziile și a „plătit tribut” în prelungiri!

De Teodor Biriș
la 10 October 2025 20:13 Reactualizat la: 10 October 2025 20:40

Lotus Băile Felix s-a jucat cu ocaziile și a „plătit tribut” în prelungiri!

Raul Tămaș (dreapta) a marcat un gol și a ratat un penalty FOTO: TEODOR BIRIȘ
10 October 2025 20:13 Reactualizat la: 10 October 2025 20:40
Jucătorii de la Lotus Băile Felix au simțit pe pielea lor zicala care circulă în lumea fotbalului, conform căreia ocaziile ratate se răzbună. Și s-au răzbunat când a fost cel mai rău, la ultima fază a meciului.
Scris de Teodor Biriș - Jucătorii de la Lotus Băile Felix au simțit pe pielea lor zicala care circulă în lumea fotbalului, conform căreia ocaziile ratate se răzbună. Și s-au răzbunat când a fost cel mai rău, la ultima fază a meciului.

Trimite articolul

X

Bihorenii au început bine confruntarea cu tânăra echipă a Academiei de Fotbal Viitorul Cluj și în minutul 2 atacantul Raul Tămaș a „înțepat” balonul din 8 metri la colțul lung (1-0). Au continuat să fie prezenți în jumătatea adversă și în minutul 16 Alex Nagy a trimis o centrare excelentă și Raul Tămaș a reluat cu capul din 7 metri, dar Poptean a salvat de sub transversală.

Viitorul a scăpat cu fața curată și zece minute mai târziu, când Andrei Cherman a rămas singur cu portarul și de la 15 metri a trimis mingea peste transversală. După o lovitură liberă din lateral stânga executată de Serediuc, Loren Ioviță a trimis slab din 8 metri și mingea a întâlnit bara din dreapta portarului (41). Ocazia reprizei i-a aparținut lui Constantin Trip, care a șutat incredibil de la 7 metri mult peste poartă, din centrarea lui Serediuc.
Pe parcursul primei reprize, oaspeții au dat emoții la „luftul” lui Bogdan Minteuan, fiul fostului antrenor și jucător de la CFR ratând întâlnirea cu balonul în mijlocul careului advers.

FOTO: Lotus Băile Felix – Viitorul Cluj 10.10.2025 foto: Teodor Biriș

 

Chiar dacă clujenii au ieșit mai curajoși la joc, periculoși în fața porții au fost tot bihorenii. În minutul 67, Duma a pătruns pe partea dreaptă, a trimis prin fața porții și Rogojan a șutat din unghi într-un adversar, mingea a ricoșat pe 10 metri la Tămaș, care a trimis în blocaj, după care A. Cherman a reluat cu capul pe lângă. Același Andrei Cherman și-a etalat tehnica și a pătruns în dribling în careu, unde a fost faultat de Pop.

Blocajul la finalizare a continuat pentru că Raul Tămaș a executat slab penalty-ul și Poptean a reușit să pareze. Clujenii au continuat să spere și Valy Szilaghy l-a pus la încercare pe Beke cu un șut puternic, parat de portar.

Au reușit să dea lovitura în al șaselea minut de prelungire, deși de la margine s-au arătat doar 4. Căpitanul Milandru a trimis mingea dintr-o lovitură liberă de la 45 de metri într-un careu populat de restul jucătorilor (inclusiv portarul Poptean), jucătorii bihoreni n-au reușit să intervină și din unghi Bogdan Minteuan a reluat spre poartă, Beke nu a respins și mingea a depășit linia porții supravegheată de Cristian Istrate, care a atins-o și el, cel mai probabil dincolo de linie. Un 1-1 nesperat pentru clujeni, având în vedere numărul ocaziilor clare de gol irosite cu prea multă ușurință de jucătorii de la Lotus.

CASETA TEHNICĂ
Lotus Băile Felix – Viitorul Cluj 1-1 (1-0)
Au marcat: Raul Tămaș 2 / Bogdan Minteuan 90+6
Lotus: Ed. Beke – Al. Nagy, T. Paublusztig, D. Stan, L. Ioviță – D. Ciurcui (90 G. Cherman), D. Sala – C. Trip (60 P. Rogojan), T. Serediuc (60 D. Duma), A. Cherman – R. Tămaș (85 Y. Diaby). Antrenor Cosmin Bodea.
Viitorul: D. Poptean – D. Mărincaș (74 L. Maxim), C. Țap (69 R. Soos), Cr. Istrate, B. Milandru – Cr. Văleanu (46 D. Blidărean), D. Calo (46 V. Szilaghy), B. Pop – B. Minteuan, Al. Ghiță, T. Dinu (60 M. Bara). Antrenor: Bruno Guimaraes
Arbitri: Cătălin Buși – Alexandru Mihăilă, Cristian Dumitrescu (toți din Râmnicu Vâlcea), rezervă Debora Dărăban
Observatori FRF: Traian Marchiș (Baia Mare) și Livian Hotico (Timișoara)

LIGA 3 – SERIA 8 – ETAPA 8
REZULTATE:
Sănătatea Cluj – Unirea Tăşnad 4-2 (2-1). Cătălin Creț 6, Vlad Fărcășan 27, Alexandru Darius Pop 43, 58 / Claudiu Băciuţ 43 penalty, Florin Chitaş 77 penalty
SCM Zalău – CSM Sighetu Marmaţiei 1-1 (1-1). Emanuel Dat 21 / Remi Emeriau 26
Lotus Băile Felix – Viitorul Cluj 1-1 (1-0). Raul Tamaș 2 / Bogdan Minteuan 90+6

SÂMBĂTĂ – ORA 15:00
Crişul Sântandrei – CS Bihorul Beiuş
Sticla Arieşul Turda – Unirea Dej
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Minaur Baia Mare

CLASAMENT – LIGA 3 – SERIA 8

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Lotus Baile Felix ,
Viitorul Cluj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbat arestat pentru agresiune sexuală, în Beiuș. A fotografiat un copil de 11 ani, oprit pe stradă, și l-a pupat pe obraz
    Incident mai puțin obișnuit în Beiuș, unde un bărbat a fost arestat pentru 30 de zile sub acuzația de agresiune sexuală comisă față de un minor, după ce ar fi oprit un copil pe stradă, iar după ce l-a fotografiat, l-a pupat pe obraz.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Caniculă în Bihor. Unde găsești apă și ajutor dacă temperaturile trec de 35 de grade
    Direcția de Sănătate Publică Bihor avertizează că temperaturile ridicate prognozate pentru perioada următoare pot afecta grav sănătatea.

    FC Bihor

    Nicu Modan, noul atacant al FC Bihor: „Îmi doresc să am evoluții cât mai bune și să contribui la îndeplinirea obiectivelor”
    Originar din Nucet (județul Bihor), Nicu Modan s-a născut la data de 19 decembrie 1994, și în acest sezon a jucat în 27 de meciuri și a marcat 15 goluri pentru CSM Reșița.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat cu suspendare și pus la muncă fără plată, pentru o tentativă de omor comisă acum 7 ani
    La mai bine de 7 ani de la comiterea faptei, după ce acuzația a fost schimbată de două ori, iar dosarul a fost rejudecat, cazul unei tentative de omor din Bihor a primit o soluție definitivă.

    Economic

    Mit sau realitate: retragerea banilor din pensia privată înainte de pensionare
    Banii acumulați în conturile de pensii din Pilonul II reprezintă proprietatea fiecărui participant, însă accesul la ei este strict reglementat de lege și nu funcționează ca un cont bancar obișnuit. Cu alte cuvinte, acești bani nu pot fi retrași oricând, la cerere, înainte de atingerea vârstei-standard de pensionare.

    Economic

    Instituțiile publice riscă amenzi de până la 25.000 de lei pentru nerespectarea regulilor de simplificare administrativă
    Un nou proiect legislativ aflat în dezbaterea Senatului propune înăsprirea regulilor privind relația dintre cetățeni și instituțiile statului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X