BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Încă o victorie pentru România la Campionatul European de polo

Încă o victorie pentru România la Campionatul European de polo

De Gavril Nuțiu
la 8 January 2024 08:07

Încă o victorie pentru România la Campionatul European de polo

foto: arhivă
8 January 2024 08:07
Reprezentativa de polo masculin a României a câștigat categoric, cu scorul de 13-5 (6-1, 2-2, 2-1, 3-1), meciul cu Slovenia, contând pentru etapa a 2-a din Grupa C a Campionatului European.
Scris de Gavril Nuțiu - Reprezentativa de polo masculin a României a câștigat categoric, cu scorul de 13-5 (6-1, 2-2, 2-1, 3-1), meciul cu Slovenia, contând pentru etapa a 2-a din Grupa C a Campionatului European.

Trimite articolul

X

Competiția are loc la Dubrovnik (Croația).

[eadvert]

Poloiștii tricolori au început partida în trombă, câștigând primul sfert cu scorul de 6-1. Avantajul lor a crescut apoi în ultimele două sferturi, rezultatul final consemnând un succes lejer, scor final 13-5.

Pentru România au jucat: Țic 6 intervenții / 10 șuturi, Drăgușin 2/3 – Belényesi 1 gol marcat, Luțescu 2, Antipa 1, Vrânceanu, Prioteasa 2, Țepeluș 1, Neamțu, Colodrovschi 2, Vl. Georgescu 3, Iudean, Bota 1. Antrenor: Bogdan Rath. Secund: Alexandru Deacu.

Prin această victorie, România a făcut încă un pas spre calificarea în play off-ul competiției. În cea de-a treia etapă din Grupa C, echipa noastră va susține meciul decisiv pentru clasarea pe primul loc, în compania Slovaciei.

Partida va avea loc marți, cu începere de la ora 18:45.

Trimite articolul

X
Taguri:
Campionatul European de Polo ,
meci castigat ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Ilie Bolojan: „După demisiile miniștrilor PSD voi demonstra că se poate guverna mai bine decât cu frâna de mână trasă”
    Premierul a susținut într-un interviu acordat la PRO TV la știrile prezentate de Andreea Esca, în cursul serii zilei de marți, 21 aprilie, că a discutat cu președintele Nicușor Dan și i-a transmis că nu va demisiona.

    România

    Raed Arafat, suspect într-o anchetă penală a Parchetului Militar, privind achiziţia unui elicopter SMURD
    Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat a fost audiat și a fost pus sub acuzare într-un dosar al Parchetului Militar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Peste 400 de muniții din al Doilea Război Mondial, distruse în trei explozii controlate de ISU Bihor
    Misiunea de distrugere a munițiilor s-a desfășurat în cursul zilei de marți, 21 aprilie, în locul numit „Pășunea Mierlău” din comuna Hidișelu de Sus.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Lucrările pentru siguranța acumulării Sălard, aproape de finalizare
    Investiția este susținută prin Planul Național de Redresare și Reziliență și vizează adaptarea infrastructurii hidrotehnice la condițiile actuale de risc și climă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    UPDATE Bărbatul de 69 de ani care s-a aruncat de la etajul al doilea al Spitalului Județean a decedat
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 21 aprilie.

    România

    Bolojan: Vom iniția discuții cu grupurile USR, UDMR, minorități să clarificăm funcționarea unui guvern minoritar
    Președintele PNL, premierul Ilie Bolojan, a anunțat că partidul pe care îl conduce va începe discuții cu grupurile politice care susțin actualul guvern - USR, UDMR și grupul minorităților naționale - pentru a clarifica în ce formulă ar putea funcționa un guvern minoritar. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X