BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bărbat arestat pentru agresiune sexuală, în Beiuș. A fotografiat un copil de 11 ani, oprit pe stradă, și l-a pupat pe obraz

Bărbat arestat pentru agresiune sexuală, în Beiuș. A fotografiat un copil de 11 ani, oprit pe stradă, și l-a pupat pe obraz

De Adrian Laboș
la 20 June 2026 09:09

Bărbat arestat pentru agresiune sexuală, în Beiuș. A fotografiat un copil de 11 ani, oprit pe stradă, și l-a pupat pe obraz

FOTO: Pexels
20 June 2026 09:09
Incident mai puțin obișnuit în Beiuș, unde un bărbat a fost arestat pentru 30 de zile sub acuzația de agresiune sexuală comisă față de un minor, după ce ar fi oprit un copil pe stradă, iar după ce l-a fotografiat, l-a pupat pe obraz.
Scris de Adrian Laboș - Incident mai puțin obișnuit în Beiuș, unde un bărbat a fost arestat pentru 30 de zile sub acuzația de agresiune sexuală comisă față de un minor, după ce ar fi oprit un copil pe stradă, iar după ce l-a fotografiat, l-a pupat pe obraz.

Trimite articolul

X

Incidentul s-a petrecut miercuri, 17 iunie, în jurul orei 12:20, pe Strada Unirii, din Beiuș, în apropierea pieței din oraș.

„Inculpatul (…) a abordat un minor în vârstă de 11 ani, solicitându-i acestuia să îi dea voie să îi facă o fotografie, iar ulterior l-a pupat pe obraz, fără consimțământul minorului, provocându-i astfel o puternică stare de temere”, se arată într-o informare a Parchetului Beiuș, transmisă de procurorul Bianca Fofiu, la solicitarea Bihon.

Datele oferite de Parchet nu arată cum a ajuns această situație în atenție autorităților. Cert este faptul că bărbatul – B.A.L. – a fost reținut timp de 24 de ore de către polițiștii beiușeni, iar procurorii s-au adresat ulterior unui judecător de drepturi și libertăți din cadrul judecătoriei locale, cu propunere de arestare preventivă.

Cererea a fost admisă, astfel că inculpatul a fost arestat pentru 30 de zile, sub acuzația de agresiune sexuală săvârșită asupra unui minor. Conform Codului penal, este vorba despre actul de natură sexuală – altul decât raportul intim – comis de un major asupra unui minor prin constrângere, punere în imposibilitate de a se apăra ori de a-şi exprima voinţa sau profitând de această stare. Această infracțiune este pedepsită cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

Încheierea prin care Judecătoria Beiuș a dispus arestarea lui B.A.L. a fost deja contestată de bărbat, astfel că o decizie definitivă în acest sens va fi luată de Tribunalul Bihor.

„Precizăm că punerea în mișcare a acțiunii penale și luarea măsurii arestării preventive reprezintă etape ale procesului penal, care nu pot înfrânge prezumția de nevinovăție”, se arată la finalul informării Parchetului Beiuș.

Trimite articolul

X
Taguri:
agresiune sexuala ,
barbat arestat ,
beius ,
copil de 11 ani ,
fotografiat
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parada atelajelor cu cai de rasă, în centrul Oradiei. Spectacol înaintea Campionatului European de la Oșorhei
    Centrul Oradiei va găzdui sâmbătă, 8 august, parada atelajelor cu cai campioni, evenimentul reprezentând preambulul Campionatului European de Atelaje Oșorhei U25, Copii și Juniori, programat în perioada 11–16 august 2026 la Baza Hipică Oșorhei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Orădeanul prins de Justițiarul de Berceni când încerca să racoleze un minor în scopuri sexuale, pus sub control judiciar
    Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea a hotărât punerea în mișcare a acțiunii penale și luarea măsurii controlului judiciar pentru 60 de zile, din 3 august până pe 1 octombrie, în cazul lui Adrian Lingurar, orădeanul de 36 de ani acuzat că ar fi încercat să racoleze doi minori cu care voia să întrețină relații intime.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 12.08.2026 - 14.08.2026 - PL Salonta + PL Stei

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    Cultură

    Festivalul-Concurs al Viorii cu Goarnă „Dorel Codoban” revine la Roșia cu cea de-a XIII-a ediție
    La concurs vor participa tineri instrumentiști din Bihor, cu vârste între 12 și 24 de ani, selectați în urma unei preselecții.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul intră pe harta zonelor prioritare pentru biodiversitate. Milioane de euro pentru protejarea castorilor și a păsărilor rare
    Ministerul Mediului pregătește investiții de 10 milioane de euro pentru protejarea biodiversității din România, prin două proiecte finanțate din Programul Dezvoltare Durabilă 2021-2027.

    Cultură

    Copiii, invitați să descopere viața ascunsă din adâncuri în atelierul „Misterele întunericului: viețuitoarele din peșteri”
    Atelierul organizat de Muzeul Ţării Crişurilor este dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X