După această dată începe aplicarea unor majorări de întârziere în cuantum de 2% pe lună sau fracţiune de lună, începând cu ziua imediat următoare termenului de scadenţă.Plata în numerar se poate face la ghişeele Primăriei, la Poştă sau la C.E.C. Bank. Prin POS se poate plăti la ghişeele Primăriei şi on line, pe site-ul www.oradea.ro, secţiunea „Plăţi online”. Serviciul de plată online permite accesul pe baza codului numeric personal pentru persoane fizice, respectiv a codului fiscal pentru persoane juridice, iar plata se realizează fără comision.
Cinci zile fara penalitati
Pe 30 septembrie este termenul scadent pentru plata impozitelor şi taxelor locale, aferente semestrului II din 2011.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
FC Bihor
Patronul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a reacționat după declarațiile făcute de antrenorul Erik Lincar la conferința de presă desfășurată la finalul jocului de joi, câștigat de FC Bihor cu 3-2.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Pe 23 aprilie, în municipiul Oradea, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au depistat și reținut trei bărbați, fiecare pe baza unor mandate de executare a pedepselor cu închisoarea emise de instanțe.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În cursul zilei de 23 aprilie, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Bihor au pus în executare 8 mandate de percheziţie domiciliară și o ordonanță de ridicare de documente la imobilele reprezentând domiciliile unei femei, de 51 de ani din Marghita, și al unei alte femei, de 45 de ani din comuna Sâniob, precum și la sediile a două cabinete medicale individuale.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Accident rutier pe Calea Aradului: un biciclist a ajuns la spital după un impact frontal cu o mașină
În după-amiaza zilei de 23 aprilie, la ora 15:47, polițiștii Biroului Rutier Oradea au fost sesizați, că, pe strada Calea Aradului din municipiul Oradea, s-a produs un accident rutier.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lucrările de creștere a eficienței energetice la Școala Gimnazială „Octavian Goga” de pe strada Lăpușului (cartierul Ioșia Nord) se apropie de finalizare, stadiul execuției ajungând la 93%.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cei care își caută un loc de muncă au ocazia să participe astăzi la Oradea Job Expo, un eveniment dedicat recrutării și orientării profesionale.
Citiți principiile noastre de moderare aici!