BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Criminalul de la Marghita s-a spânzurat în Arestul Poliției Bihor

Criminalul de la Marghita s-a spânzurat în Arestul Poliției Bihor

De Adrian Laboș
la 14 November 2024 09:39

Criminalul de la Marghita s-a spânzurat în Arestul Poliției Bihor

foto: arhivă
14 November 2024 09:39
Bărbatul de 35 de ani, din localitatea Cheț, acuzat că a ucis un localnic din Marghita, căruia i-a jefuit casa și i-a omorât câinele, a încercat să se sinucidă în arestul Poliției Bihor.
Scris de Adrian Laboș - Bărbatul de 35 de ani, din localitatea Cheț, acuzat că a ucis un localnic din Marghita, căruia i-a jefuit casa și i-a omorât câinele, a încercat să se sinucidă în arestul Poliției Bihor.

Trimite articolul

X

Incidentul s-a întâmplat în cursul după-amiezii de joi, 13 noiembrie, în jurul orei 17:00, când Zoltan Varga a intrat în baia camerei de detenție și s-a spânzurat cu elasticul de la chilot de suportul chiuvetei. Nu a fost observat de celălalt bărbat aflat în aceeași cameră, dar unul dintre polițiștii Centrului de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor a observat că lipsește din încăpere și l-a strigat. Cum Varga nu a răspuns, polițistul a intrat și l-a găsit în baie.

„Polițiștii i-au acordat primul ajutor până la sosirea echipajelor medicale, ulterior bărbatul fiind transportat la spital pentru investigații și îngrijiri medicale. Până în prezent, nu există suspiciuni că bărbatul ar fi fost victima vreunei infracțiuni”, se arată într-o informare a Poliției Bihor.

Incidentul este investigat de Serviciului de Investigații Criminale, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor.

„De asemenea, șeful inspectoratului a dispus de îndată, efectuarea de verificări amănunțite prin Biroul Control Intern, pentru a evalua modul în care a fost exercitat serviciul de pază și supraveghere de către personalul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă Bihor. Inspectoratul de Poliție Județean Bihor tratează cu maximă seriozitate și responsabilitate securitatea persoanelor aflate în custodia sa și dorește să ofere asigurări opiniei publice că sunt respectate toate procedurile menite să prevină incidente de acest tip”, a transmis Biroul de Presă al Poliției bihorene.

Așa cum Jurnal bihorean și Bihon au relatat, Zoltan Varga a fost arestat duminică, 10 noiembrie, pentru o crimă pe care a făcut-o cu câteva zile înainte, pe 6 noiembrie, în jurul orei 23. Bărbatul a intrat atunci în casa unui pensionar din Marghita, pe care l-a strangulat cu un șiret. A ucis apoi și câinele victimei, care începuse să-l muște pe agresor, după care a luat 700 de lei din casa pensionarului și i-a jucat la o sală de jocuri de noroc. Câteva ore mai târziu a revenit în locuința victimei și a furat o tricicletă electrică pe care a vândut-o fratelui său cu 1000 de lei.

Cadavrul pensionarului ucis a fost găsit a doua zi dimineața, de sora acestuia, care a alertat autoritățile.

Crimă în Marghita. Un localnic a fost strangulat de un individ care i-a furat banii din casă și i-a ucis câinele

Trimite articolul

X
Taguri:
arest ,
criminal ,
oradea ,
politia bihor ,
spanzurat
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Viitorul Spital de Boli Infecțioase și Pneumologie din Oradea prinde contur. Structura de rezistență a fost finalizată
    Lucrările la viitorul Spital de Boli Infecțioase și Pneumologie din Oradea avansează, iar proiectul finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență începe să prindă contur.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Târg de machete auto, concerte și spectacole. Vezi ce poți face în acest weekend în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 5-7 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Au mai rămas două săptămâni pentru înscrierea la creșă. Câte locuri sunt disponibile în Oradea
    Înscrierile la creșele din Oradea continuă: dosarele mai pot fi depuse până pe 17 iunie.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    La ATAC Oradea ai prețuri mici la peste 10.000 de produse, în fiecare zi! Vezi recomandările lunii iunie și convinge-te!
    Peste 10.000 de produse - de la alimente proaspete și băuturi, până la cosmetice și articole pentru casă, toate la prețuri mici zi de zi, te așteaptă la ATAC Oradea, pe Strada Ogorului nr. 65 G, la capătul Nufărul.

    România

    Primul discurs susținut de premierul desemnat, Eugen Tomac. Ce cabinet de miniștri va avea
    Premierul desemnat a susținut un scurt discurs imediat după anunțul făcut de președintele Nicușor Dan. 1

    România

    VIDEO
    Urs filmat în timp ce se urca pe un stâlp de electricitate, la Brașov. Imaginile au devenit subiect de glume online
    Scene neobișnuite au fost surprinse la marginea municipiului Brașov, unde un urs a fost filmat în timp ce cobora de pe un stâlp de electricitate, spre surprinderea celor care au asistat la moment.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X