BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cu DN 76 Oradea – Deva, tot în groapă

Cu DN 76 Oradea – Deva, tot în groapă

la 14 February 2014 11:20
14 February 2014 11:20
Constructorii contractaţi pentru drum, cei mai recenţi vinovaţi pentru starea jalnică a drumului de Beiuş.
Scris de erdei - Constructorii contractaţi pentru drum, cei mai recenţi vinovaţi pentru starea jalnică a drumului de Beiuş.

Trimite articolul

X

Veşti proaste pentru bihoreni. Constructorii ce trebuie să reabiliteze drumul naţional DN 76, intrat acum pe finanţare europeană, nu dau semne să aibă capacitatea de a duce lucrarea la bun sfârşit. Cel puţin aceasta este concluzia preşedintelui CJ Bihor, Cornel Popa, după o întânire organziată joi, la sediul CJ Bihor, cu constructorii SC CCF Timişoara, Construct Mod SA, V.V. AZVI (Spania) şi cu beneficiarul CNADNR. „Constructorii ne compromit total proiectul DN 76, deoarece sunt de o inconştienţă incredibilă. Nu au furnizor de materiale, deoarece nu şi-au plătit colaborările din anii trecuţi. Nu au organizări de şantier. Ne spun tot timpul ce vor face, nu ce au făcut deja. Vom informa în scris ministerul de resort, cerând urgent o întâlnire la nivel de ministru cu factorii decizie din toate cele trei firme”, ne-a declarat Cornel Popa, exasperat de cele trei firme. Chiar dacă reprezentanţii acestora au afirmat ieri că vor demara la începutul lunii martie diverse lucrări de relocare a unor reţele de apă-canal, defrişări, ziduri de sprijin.

Drumul este în administrarea Guvernului, prin CNADNR, însă Cornel Popa se simte responsabil pentru DN 76, mai cu seamă că trece prin colegiul său electoral. Într-un comunicat al CJ Bihor, se arată că Popa le-a oferit firmelor constructoare suport instituţional, în caz că întâmpină greutăţi cu obţinerea unor aprobări şi autorizaţii din partea autorităţilor judeţene. De asemenea, CNADNR nu are datorii la aceste firme, vârsându-le avansurile necesare, au transmis ieri reprezentanţii Companiei.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cj bihor ,
DN 76 ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre finală în cazul crimei de pe Oneștilor. Una dintre inculpate a scăpat de închisoarea pe viață
    Roxana Alexandra Gal, una dintre cele două femei acuzate de uciderea, în iunie 2024, a unei tinere de 31 de ani, Henrietta Toth, al cărei cadavru a fost găsit într-un geamantan, pe pe Strada Oneștilor, din Oradea, a scăpat de condamnarea la închisoare pe viață, dictată de Tribunalul Bihor.

    FC Bihor

    FC Bihor își consolidează lotul. Echipa orădeană a transferat un mijlocaș sloven
    FC Bihor a anunțat joi transferul jucătorului Nik Jermol, de la ND Primorje Ajdovščina (Slovenia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Pride ajunge în atenția Consiliului Europei. Comisarul pentru drepturile omului: „Sunt îngrijorat. Autoritățile să asigure un traseu”
    Comisarul pentru drepturile omului al Consiliului Europei, Michael O’Flaherty, și-a exprimat îngrijorarea în legătură cu informațiile potrivit cărora ediția din acest an a Oradea Pride ar putea fi din nou blocată de autoritățile locale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Istoricul și profesorul universitar Blaga Mihoc a decedat la vârsta de 83 de ani
     Anunțul a fost făcut vineri, 17 iulie de Episcopia Greco-Catolică de Oradea, care a adus un omagiu celui care și-a dedicat activitatea cercetării istoriei și recuperării memoriei Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fostul director al școlii din Aușeu, Adrian Botici, nu scapă de arest. Măsura preventivă a fost prelungită a doua oară
    Judecătoria Oradea a admis o cerere a Parchetului Bihor și a hotărât să prelungească, pentru a doua oară, cu 30 de zile, măsura arestului preventiv în cazul fostului director al școlii gimnaziale din Aușeu, Adrian Botici, cercetat într-un dosar de agresiune sexuală asupra a trei minori cu vârste cuprinse între 13 și 15 ani.

    FC Bihor

    FOTO
    Concurență mare pentru rolul de jucător „under” la FC Bihor. Șapte pe două locuri!
    Concurența pentru rolul de „under” titular la FC Bihor se anunță una acerbă, atât în poartă, cât și în zona ofensivă a echipei. În cantonamentul din Slovenia, majoritatea dintre ei au avut evoluții prin care s-au remarcat, contribuind cu goluri, pase decisive sau penalty-uri obținute.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X