BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Fată de 14 ani, pe bicicletă, lovită de o mașină. Șoferul orădean a plecat de la locul accidentului

Fată de 14 ani, pe bicicletă, lovită de o mașină. Șoferul orădean a plecat de la locul accidentului

De Marius Sasu
la 1 February 2021 12:36 Reactualizat la: 1 February 2021 20:01

Fată de 14 ani, pe bicicletă, lovită de o mașină. Șoferul orădean a plecat de la locul accidentului

foto: ilustrativ
1 February 2021 12:36 Reactualizat la: 1 February 2021 20:01
Accident rutier, sâmbătă la amiază în localitatea Păulești. O adolescentă de 14 ani, care se deplasa pe bicicletă a fost lovită de o mașină.
Scris de Marius Sasu - Accident rutier, sâmbătă la amiază în localitatea Păulești. O adolescentă de 14 ani, care se deplasa pe bicicletă a fost lovită de o mașină.

Trimite articolul

X

Șoferul autoturismului a vorbit cu victima iar apoi a plecat de la locul accidentului.

[eadvert]

Accidentul rutier s-a produs sâmbătă în jurul orei 11:19, pe DN1P, în localitea bihoreană Păulești. O fată de 14 ani, din comuna Brusturi, care se deplasa pe bicicletă, pe direcția Păulești-Brusturi a virat brusc la stânga și a fost lovită de o mașină care se deplasa pe aceeași direcție.

După producerea evenimentului rutier, șoferul orădean a oprit, a coborât, a discutat cu victima, iar după ce aceasta i-a spus că nu a pățit nimic a părăsit locul producerii accidentului fără încuviințarea poliției.

„În urma cercetărilor efectuate, polițiștii din Aleșd au identificat cu operativitate persoana bănuită că ar fi condus autoturismul implicat în accidentul rutier, ca fiind un bărbat de 71 de ani, din municipiul Oradea”, a precizat comisarul-șef Alina Fărcuța.

În urma accidentului rutier, adolescenta a suferit leziuni pentru îngrijirea cărora a fost transportată la spital.

„În cauză a fost întocmit dosar penal, iar polițiștii Compartimentului Rutier Aleșd continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier”, a mai informat Fărcuța.

Femeie lovită pe trecere în Calea Aradului

Un alt accident s-a produs vineri, 29 ianuarie, în jurul orei 18:42, pe strada Calea Aradului din Oradea.

„Un bărbat de 32 de ani, din din municipiul Constanța, județul Constanța, în timp ce conducea un autoturism pe direcția B-dul Decebal – strada Oneștilor, nu a acordat prioritate de trecere și a acroșat o femeie de 79 de ani, din Oradea, care traversa strada pe marcajul pietonal, din stânga conducătorului auto”, a mai trannsmis comisarul-șef Fărcuța.

În urma accidentului rutier, orădeanca a suferit leziuni ușoare, pentru îngrijirea cărora a fost transportată la spital. Polițiștii orădeni continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident paulesti ,
biciclista lovita ,
fata pe bicicleta ,
lovita de masina
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    O femeie a decedat în urma unui incendiu violent care i-a cuprins apartamentul situat în Rogerius
    Pompierii militari orădeni au intervenit astăzi, 8 august, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la etajul 3 al unui bloc de locuințe situat pe strada Șelimbărului din municipiul Oradea, eveniment în urma căruia o femeie a decedat.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor Oradea rămâne „pe sec” în duelurile cu Concordia Chiajna
    Al treilea meci cu Concordia Chiajna a conincis cu a treia înfrângere fără gol primit pentru echipa orădeană, scor 0-2 (0-0).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi tineri care au tâlhărit un băiat de 13 ani, în Oradea, obligați să urmeze un program strict timp de 6 luni
    Judecătoria Oradea a hotărât, vineri, să ia față doi tineri – minori la data comiterii infracțiunii - implicați în jefuirea unui băiat de 13 ani, pe o stradă din Oradea, măsura educativă neprivativă de libertate a asistării zilnice pe o durată de 6 luni. 1

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cereale furate direct din combină. Explicația autorului: n-avea bani de nunți și botezuri
    Prins în flagrant delict în timp ce încerca să vândă peste trei tone de grâu din combina pe care lucra, angajatul unei societăți agricole din Bihor a oferit o explicație inedită pentru gestul său.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Grădinița 42 din Oradea, renovată aproape complet. Lucrările sunt realizate în proporție de 90%
    Lucrările de la Grădinița 42 au ajuns la un stadiu fizic de 90%. Investiția a fost posibilă prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), Componenta 5 – Valul Renovării.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    RMN sau CT gratuit pentru bolnavii cronici. Cum se obține biletul de la specialist și cine beneficiază
    Pacienții care suferă de boli cronice au dreptul, o dată pe an, cu bilet „Monitor” de la specialist, la o investigație imagistică decontată de stat.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X