BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Fetiță de 12 ani lovită de un BMW în față la Jumbo

Fetiță de 12 ani lovită de un BMW în față la Jumbo

la 28 August 2019 12:12 Reactualizat la: 28 August 2019 16:11
28 Comentarii
28 August 2019 12:12 Reactualizat la: 28 August 2019 16:11
Miercuri, 28 august, în jurul orei 11:10, o fată de 12 ani a fost accidentată după ce s-a angajat în traversarea străzii neregulmanetar, în fața magazinului Jumbo.
Scris de Costel Demian - Miercuri, 28 august, în jurul orei 11:10, o fată de 12 ani a fost accidentată după ce s-a angajat în traversarea străzii neregulmanetar, în fața magazinului Jumbo.

Trimite articolul

X

Șoferița autoturismului a declarat pentru Bihon.ro și Jb că fetița a sărit în fața mașinii și nu a mai putut evita impactul. Accidentul a avut loc în față la Jumbo, la aproximativ 30 de metri de trecerea de pietoni din zonă.

„Mama și sora fetiței accidentate erau pe cealaltă parte, iar fetița, în încercarea de a ajunge la acestea, a sărit din partea dreaptă direct în fața mașinii”, a precizat șoferița.

Potrivit maior ISU Crișana, Camelia Roșca, la fața locului s-a deplasat un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă SMURD Oradea, care i-a acordat victimei primul ajutor. Aceasta a suferit politraumatisme și a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Oradea.

UPDATE 15:30

Fetița a fost internată pentru 24 de ore, pentru supraveghere. „Nu este nimic grav. Sunt doar contuzii şi escoriaţii”, a declarat purtătorul de cuvânt al SMURD-UPU Bihor.

Potrivit comisarului şef Alina Dinu, în urma cercetărilor efectuate la faţa locului de poliţişti s-a stabilit că vina pentru producerea evenimentului rutier o poartă fetiţa. „Cercetările efectuate la faţa locului de poliţişti au arătat că fetiţa a traversat neregulamentar, prin loc nepermis, la circa 15 metri de trecerea de pietoni”, a explicat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Bihor.

De altfel, mama copilului nu a dorit să depună plângere penală pentru vătămare corporală împotriva şoferiţei, motiv pentru care cazul a fost înregistrat ca o simplă tamponare.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
parcare Jumbo ,
trecere de pietoni
28 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. cocalaricubmw says:
    August 28, 2019 at 1:54 pm

    cocalarii cum bmw, cine altcineva sa fie daca nu ei?

    Reply
  2. J. Bravo says:
    August 28, 2019 at 2:15 pm

    Daca ai bembeu sau ai matiz si esti proasta si dai goana dupa loc de parcaresa fie cat mai aproape de usa… Era o proasta

    Reply
  3. Bobo says:
    August 28, 2019 at 2:21 pm

    Oare cu ce viteza circula tanti printre parcari?

    Reply
  4. Mircea says:
    August 28, 2019 at 2:25 pm

    Este parcarea unui centru comercial, nu este un drum – nu este traversare neregulamentara. Soferii acolo au obligatia sa fie atenti si sa limiteze foarte mult viteza.

    Reply
  5. Cristina says:
    August 28, 2019 at 3:05 pm

    Accidentul a avut parte pr strada din fata complexului ,nu in parcarea propriu-zisa,autoturismul circula regulamentar cu viteza adecvată .Fetita a fost chemată de pe partea celalalata de mama ei și îndemnată de mama ei sa treacă strada Printr-un loc neregulamentar și pe unde circulau mașini.Si atunci e vina soferiței ca avea BMW?Asta e gândirea voastră ?Sau mama a fost inconstienta ?eu cred ca puteți mai mult de atat

    Reply
  6. Beni says:
    August 28, 2019 at 3:34 pm

    Probabil fetița a trecut neregulamentar și probabil șoferița nu are nici o vina dpdv legal însă totuși, când te deplasezi in parcarea unui centru comercial, tu ca șofer, cu ce viteza dracului te poți deplasa ca nu poți frâna când cineva îți sare in fata? La ce dracu te uiți dacă nu la trafic și la persoanele de lângă drum? Nu cumva la asta se refera conducerea preventivă? aici nu BMW-u e problema, problema e ca romanu nu conduce preventiv…

    Reply
  7. vasi says:
    August 28, 2019 at 3:34 pm

    dar parca daca ai bmw, nu mai trebuie sa stii sa conduci, ca face masina tot, soferul poate sa bubuie de prost doar are bmw

    Reply
  8. Mimi says:
    August 28, 2019 at 4:40 pm

    ce treaba are BMW u aici ???

    Politia a constatat ca de vina era fetita ….desi cred ca mama ei e principalul vinovat .

    Acuma cat de experimentata era soferita … nu stie nimeni,

    Oricum cata Frustrare aveti in voi …..

    Reply
  9. Ati says:
    August 28, 2019 at 4:54 pm

    Tot lătraţi. Ca proştii , bine ca a scapat cu atata si nu a sarit in faţa unui tir .

    Reply
  10. Ramona says:
    August 28, 2019 at 7:03 pm

    Fetița a sărit in fata mașinii,cu toată frâna din lume impactul nu putea fi evitat ,e chiar așa greu de înțeles?

    Reply
  11. Elisa says:
    August 28, 2019 at 9:28 pm

    Nu este de vina nici soferita nici marca masinii, ci d-na Mama iresponsabila care in loc sa-si invete copilul cum se traverseaza strada o indeamna sa fuga pe unde apuca .In alte tari civilizate se autosesizeaza protectia copilului ,iar mama poate fi decazuta din drepturi.

    Reply
  12. Martin says:
    August 29, 2019 at 12:03 am

    Chiar daca fetita a fost vinovata ma intreb ce viteza a avut masina care circula prin fata unui centru comercial, mai ales ca foarte aproape era o trecere de pietoni.
    Voi ati vazut cum arata parbrizul.
    Regulamentul rutier la articolul 123 litera h) spune ca viteza maxima in astfel de locuri sa nu fie mai mare de 30 km / ora.

    Reply
  13. Semafoare cu buton says:
    August 29, 2019 at 1:07 pm

    Copiilor le place să apese pe buton.

    Reply
  14. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii”, mai buni decât „câinii roșii”. CSM CSU Raiffeisen a câștigat primul meci al semifinalei cu Dinamo
    La Oradea Arena s-a desfășurat duminică seară prima partidă a seriei dintre CSM CSU Raiffeisen și Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ploile au lovit jumătate din județul Bihor. Grindina a acoperit curțile și grădinile oamenilor dintr-un sat bihorean
    Un episod de grindină a transformat curțile oamenilor din localitatea Sârbești, într-un „covor” alb de gheață, în dimineața zilei de 10 mai.

    Bihon CSM Oradea

    Judoka orădean Ioan Dzitac și-a apărat titlul de campion național. Daniel Matei și Adrian Olaru au obținut medalii de bronz
    Localitatea Ghioroc (jud. Arad) a găzduit Campionatul Național individual de judo pentru seniori. Judoka de la CSM Oradea și-au trecut în cont trei medalii, dintre care una de aur și două de bronz.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mama elevei ucise în Parhida rupe tăcerea și lansează acuzații grave după moartea tinerei de 18 ani
    Mama Alisiei respinge ipoteza unei relații între fiica sa și suspect, îl acuză pe agresor de crimă din gelozie și susține că patronii fermei au încercat să-l ascundă.

    Cultură

    „Unchiul Vania”, reinterpretat de Cristian Ban: premieră pe scena Teatrului Regina Maria
    Regizorul Cristian Ban a pus în scenă, la Oradea, un „Unchiul Vania” actual, viu și sincer, un spectacol despre eşec, resemnare şi speranţă.

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Andrei Timoce este vicecampion național la spadă. Bianca Benea și echipa feminină a CSM Oradea au cucerit medalii de bronz
    La Satu Mare a avut loc sâmbătă și duminică ediția 2026 a Campionatului Național de spadă feminin și masculin, în proba individuală, respectiv pe echipe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X