BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Finalmente, un Criş navigabil

Finalmente, un Criş navigabil

la 19 July 2010 13:15
19 July 2010 13:15
Orădenii amatori de internet gratuit în aer liber pot naviga pe malurile Crişului Repede.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Orădenii amatori de internet gratuit în aer liber pot naviga pe malurile Crişului Repede.

Trimite articolul

X

Primăria Oradea a anunţat ieri că „toţi orădenii care doresc să scrie un email sau să acceseze o pagină de Internet, stând în aer liber, pot face acest lucru încă de la începutul lunii iulie”. Acum ceva vreme, administraţia Bolojan a încheiat o convenţie cu RDS&RCS, pentru instalarea unor puncte de acces la internet pe malurile Crişului Repede, între Parcul Brătianu şi Podul Densuşianu.

„Cei care doresc să stea în aer liber, dar în acelaşi timp să aibă acces la Internet o pot face în Parcul Brătianu, la Nuiele, în Piaţa Ferdinand, în Piaţa Independenţei sau în orice alt loc cuprins între Parcul Brătianu şi Podul Densusianu, cu condiţia să fie în vizibilitate directă cu Crişul Repede”, se arăta ieri pe site-ul PMO.
Cu toate acestea, pe teren am constatat că în Parcul Brătianu şi pe malul Crişului din amonte de Podul Dacia deocamdată nici vorbă de wireless gratis de la Primărie şi Teszari. În schimb, în aval laptop-ul a detectat, în fine, semnalul. Deja pe Podul Ferdinand portalul Bihor Online – www.bihon.ro – se putea accesa rapid. Semnalul a fost detectat apoi constant pe malurile Crişului, până la Podul Densuşianu.

Iniţiativa municipalităţii vine în sprijinul orădenilor care îşi doresc malurile Crişului cât mai agreabile, atât prin amenajările peisagistice cât şi prin facilităţi de tip hotspot. În această idee s-au refăcut parapeţii de protecţie şi se doreşte iluminarea malurilor până la Podul Densuşianu.

C.C.

Trimite articolul

X
Taguri:
pagină de Internet ,
primaria oradea ,
rds&rcs
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ați văzut-o? Minoră de 15 ani din Borod, căutată de polițiști după ce a dispărut de acasă
    În cursul zilei de 10 iunie, în jurul orei 13:30, polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Tileagd din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au fost sesizați cu privire la dispariția unei minore din localitatea Borod.

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan critică blocajul din negocierile pentru Guvernul Tomac: „Politicienii nu fac decât să calculeze alegeri viitoare”
    Președintele Nicușor Dan le-a cerut formațiunilor politice să dea dovadă de responsabilitate și să susțină prin vot cabinetul propus de Eugen Tomac. 1

    România

    Surse: Nicușor Dan ia în calcul consultări cu PSD, PNL, USR și UDMR dacă guvernul Tomac nu trece de Parlament
    Șeful statului ar viza pe un guvern alcătuit din miniștri din partidele care făceau parte din fosta coaliție, condus de un consilier prezidențial, cel mai probabil Radu Burnete.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    România

    Un gigant al retailului oprește importurile pentru mai multe fructe și legume. Va vinde exclusiv produse românești
    Carrefour România a anunțat că, în plin sezon al recoltelor locale, mai multe fructe și legume vândute în magazinele sale provin exclusiv de la fermieri români. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lucrările la pasajul suprateran de pe Calea Aradului se apropie de final. A fost așternut ultimul strat de asfalt
    Astăzi, 10 iunie 2026, a fost așternut ultimul strat de asfalt, cel de-al treilea, pe pasajul suprateran care se construiește pe Calea Aradului, la ieșirea din Oradea spre Arad, pe DN 79, în zona centrului comercial ERA. Stadiul lucrărilor la pasaj a ajuns astfel la peste 90%. 3

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 15.06.2026 - 19.06.2026 - PL Sacueni + PL Alesd + PL Salonta + PL Oradea + PL Rural
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X