BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Joi se întrerupe circulația rutieră în Piața Unirii

Joi se întrerupe circulația rutieră în Piața Unirii

la 29 August 2018 11:44 Reactualizat la: 29 August 2018 14:09
29 August 2018 11:44 Reactualizat la: 29 August 2018 14:09
Municipalitatea anunță că joi după-masa va fi închisă circulația rutieră în Piața Unirii.
Scris de Demian - Municipalitatea anunță că joi după-masa va fi închisă circulația rutieră în Piața Unirii.

Trimite articolul

X

Restricțiile sunt cauzate de desfășurarea concertului Simfonia Marii Unirii,  eveniment organizat de Clubul Rotary Oradea cu ocazia Centenarului. Concertul va avea loc de la ora 19.00, în Piața Unirii.

„Transportul în comun nu va fi restricționat, tramvaiele și autobuzele urmând să circule în condiții normale”, mai informează Primăria.

La eveniment va fi organizată și o campanie de strângere de fonduri pentru refacerea Palatului Episcopiei Greco-Catolice.

Deviere linii de autobuz

Pentru buna desfăşurare a concertului Simfonia Marii Uniri, începând cu ora 18:00 până la ora 24:00, liniile de autobuz 12 şi 14 vor fi deviate şi vor avea următorul traseu:

Linia 12 se scurtează până la P-ţa 1 Decembrie. De la Kaufland Nufărul, până la staţia Emanuil Gojdu, traseul rămâne nemodificat, după care va fi deviat astfel: P-ţa 1 Decembrie (se reînfiinţează staţia P-ţa 1 Decembrie)-M.Viteazul-Sucevei-Horea. În continuare traseul rămâne nemodificat până la Kaufland Nufărul.

Traseul liniei 14 se modifică numai pe sensul de deplasare spre Calea Armatei Române (staţie cap linie Făgăraşului). De la staţia Biserica Baptistă, până la staţia Wiliam Shakespeare, traseul rămâne nemodificat, apoi acesta va continua pe T.Vladimirescu-B-dul Decebal-Iuliu Maniu (staţii la Centrul Istoric 1, Centrul Istoric 2 şi Biserica Sfantul Nicolae)-Avram Iancu-Sucevei-Calea Matei Basarab-Calea Armatei Române (staţie cap linie Făgăraşului).

Staţia P-ţa Unirii/Episcopia Greco-Catolică nu va fi operaţională în intervalul orar menţionat.

Trimite articolul

X
Taguri:
auto ,
circulatie rutiera ,
oradea ,
piata unirii
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Expoziţia NOCA Seeing Future #1 reuneşte unsprezece artiști emergenți din Timișoara, Cluj-Napoca și Oradea
    Cei unsprezece artiști selectați în urma apelului public expun pictură, sculptură, fotografie, ceramică, sunet și video.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noul spital de boli infecțioase din Oradea va costa cu 15% mai mult. Care sunt explicațiile
    Consiliul Local Oradea a aprobat proiectul tehnic al noului spital destinat secțiilor de Boli Infecțioase și Pneumologie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Cred că am demonstrat în ultimii doi ani că lucrurile au început să meargă pe un făgaș normal”
    Startul sezonului în Liga 2 a fost prefațat de antrenorul Erik Lincar, însoțit la conferința de presă de cel mai vechi jucător din lot, Andrei Gal, și unul dintre cei nou veniți, Nicu Modan.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băută bine, o tânără de 19 ani a provocat un accident în fața Spitalului Județean din Oradea. Aceasta a fost reținută
    Joi, 30 iulie, în urma administrării probatoriului, polițiștii Biroului Rutier Oradea au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de o tânără, de 19 ani, din comuna Sântandrei, cercetată pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    BMW surprins cu 230 km/h pe DEx16, lângă Oradea. Șoferul a rămas fără permis 120 de zile
    Șoferul a fost identificat de oamenii legii în cursul zilei de miercuri, 29 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parteneriat între Consiliul Județean Bihor și Episcopia Ortodoxă a Oradiei pentru reabilitarea bisericilor de lemn din județ
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat încheierea unui parteneriat cu Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei pentru derularea programului multianual „Reabilitarea bisericilor de lemn din județul Bihor”. Acordul, încheiat pentru perioada 2026–2030, stabilește cadrul de colaborare dintre cele două instituții în vederea conservării, restaurării și punerii în valoare a unora dintre cele mai importante monumente istorice din județ.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X