BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lista statelor din „zona galbenă", actualizată. Crantină obligatorie pentru cei care vin din Ungaria. Spania, scoasă de pe listă

Lista statelor din „zona galbenă", actualizată. Crantină obligatorie pentru cei care vin din Ungaria. Spania, scoasă de pe listă

De Bihon.ro
la 20 November 2020 21:07 Reactualizat la: 20 November 2020 21:26
8 Comentarii
20 November 2020 21:07 Reactualizat la: 20 November 2020 21:26
CNSU a actualizat lista statelor și a zonelor cu risc epidemiologic ridicat, valabilă din 20 noiembrie 2020. Persoanele care vin în România din aceste țări trebuie să stea obligatoriu în carantină.
Scris de Bihon.ro - CNSU a actualizat lista statelor și a zonelor cu risc epidemiologic ridicat, valabilă din 20 noiembrie 2020. Persoanele care vin în România din aceste țări trebuie să stea obligatoriu în carantină.

Trimite articolul

X

Ungaria rămâne în continuare pe lista galbenă. Spania este cea mai importantă țară care a fost scoasă de pe listă. În schimb, au fost reintroduse Statele Unite ale Americii.

[eadvert]

Țările cu risc epidemiologic ridicat sunt: Muntenegru, Polinezia Franceză, Andorra, Luxemburg, Austria, San Marino, Elveția, Georgia, Liechtenstein, Slovenia, Cehia, Polonia, Guam, Croația, Italia, Franța, Portugalia, Armenia, Lituania, Iordania, Macedonia de Nord, Ungaria, Bulgaria, Serbia, Statele Unite, Bosnia și Herzegovina și Danemarca.

Cei care vin din aceste țări și stau în România mai puțin de 3 zile pot evita carantina, dacă au un test COVID negativ făcut cu cel mult 48 de ore înainte.

Trimite articolul

X
Taguri:
lista galbena ,
lista zone carantina ,
lista zone risc epideologica
8 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. ? says:
    November 20, 2020 at 9:47 pm

    La Bihon pe ce bază angajați ziariștii?
    Pe bază de pile.
    Și cum să mai ai încredere în informațiile lor?
    Sunt informații, sau dezinformații.?
    M-am uitat în dicționar ca să găsesc cuvântu “Crantină”.
    Nu am găsit nimic.

    Reply
    • Ionica says:
      November 21, 2020 at 12:28 am

      Dar cuvantul “cârcotaș” l-ai cautat?

      Reply
    • Sandu2100 says:
      November 21, 2020 at 12:59 am

      Și tu ești un deștept care cunoaște limba română la perfecție, și își omoară timpul pe aici. Du-te la institutul român de cultură, la operă, la filarmonica, nu sta pe aici, vezi că ești prea deștept. Sau faci pe deșteptul și tu ești prost??

      Reply
      • Nicu Stan says:
        November 21, 2020 at 9:33 am

        Așa este! Fac pe deșteptul și tu ești prost !

        Reply
    • Vasy says:
      November 21, 2020 at 10:14 am

      Domnu’ profesor inainte de semnul intrebarii nu se pune punct. Daca nu ai gasit nimic in dictionar, probabil nu ti-ai pus ochelarii, sau nu ai un dictionar, in dictionare sunt mii de cuvinte, trebuie doar sa citesti, nu sa te uiti. Sigur ziaristii JB nu se angajeaza pe pile, la ce salariu au saracii nu le ajunge nici sa-si puna pe paine…

      Reply
      • Post Mag says:
        November 21, 2020 at 11:27 am

        Pesmet.

        Reply
  2. Sã evităm punerea lockdown-ului says:
    November 21, 2020 at 11:25 am

    Crantinã este crãnţãnirea economiei ( în urma lockdown-ului).

    Reply
  3. CARPA says:
    November 21, 2020 at 7:47 pm

    carantina ,fara efect.

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    RER Vest lucrează la îndepărtarea efectelor furtunii care a lovit Oradea. Crengi și copaci rupți pe șapte străzi
    În urma furtunii din seara zilei de 21 iunie, echipajele RER Vest au fost solicitate să intervină de urgență pentru a înlătura de pe domeniul public arbori prăbușiți și crengi rupte în mai multe locații din municipiul Oradea, a transmis responsabila pe comunicare din cadrul companiei, Cristina Ghilea, la solicitarea bihon.ro.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Misiune cu final fericit în Vârtop: un câine rămas captiv între stânci, salvat de salvamontiștii bihoreni
    Un câine de talie mare, rămas blocat într-o fisură a stâncilor din apropierea traseului de Via Ferrata de la Pietrele Negre, a fost salvat după o operațiune desfășurată în teren dificil.

    România

    Ultimatumul dat de PNL lui Adrian Veștea și altor patru liberali de a părăsi partidul a expirat. Aceștia vor fi excluși
    Ultimatumul dat de conducerea PNL celor cinci membri ai partidului - Lucian Bode, Rareș Bogdan, Adrian Veștea, Hubert Thuma, Alina Gorghiu - de a părăsi formațiunea liberală a expirat luni, la ora 12:00, astfel că aceștia urmează să fie excluși din rândul liberalilor.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    România

    Liberalii solicită excluderea denumirii „PNL” de pe lista Guvernului: „E abuzivă”
    PNL a cerut, luni, suspendarea ședinței Birourilor permanente reunite ale Camerelor Parlamentului care avea ca ordine de zi stabilirea calendarului dezbaterii și votului privind Guvernul Veștea, pe motiv că înscrierea în dreptul prim-ministrului desemnat a denumirii 'PNL' ca apartenență politică este 'falsă, abuzivă', liberalii solicitând ca de pe lista Cabinetului să fie exclusă această denumire. 1

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea a împrumutat de la Farul Constanța un campion național în Liga de Tineret
    Clubul orădean a oficializat luni transferul a trei tineri jucători care pot acoperi rolul de „under”. Este vorba de portarul Iustin Chirilă (20 de ani), împrumutat de la U Cluj, de atacantul Mark Moruț (18 ani) transferat de la Rapid (despre ambii bihon.ro a mai scris) și de mijlocașul de bandă Matei Andrei Berchez.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Din nou Cod galben de instabilitate atmosferică în Bihor: meteorologii anunță vijelii, grindină și ploi torențiale
    Avertizarea este valabilă în cursul zilei de luni, 22 iunie, între orele 12 - 21.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X