BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Palestinian cercetat pentru evaziune

Palestinian cercetat pentru evaziune

la 8 September 2011 14:20
8 September 2011 14:20
Un palestinian cu reşedinţa la Oradea e urmărit penal de miercuri, de către ofiţerii de la Serviciul de Investigare a Fraudelor al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Bihor.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Un palestinian cu reşedinţa la Oradea e urmărit penal de miercuri, de către ofiţerii de la Serviciul de Investigare a Fraudelor al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Bihor.

Trimite articolul

X

I.A. (37 ani) e cercetat pentru evaziune fiscală şi reţinere şi nevărsarea obligaţiilor fiscale a sumelor reprezentând contribuţii cu reţinere la sursă, în cel mult 30 zile de la scadenţă. Poliţiştii au detaliat că omul, „în calitate de administrator al unei firme orădene, ar fi reţinut, între iunie 2009 – ianuarie 2010, de la angajaţi, în mod repetat, diverse sume de bani reprezentând impozitul pe veniturile din salarii, contribuţia individuală de asigurări sociale, contribuţia individuală la asigurările de şomaj, contribuţia pentru asigurările de sănătate, pe care nu le-a mai vărsat la bugetul de stat în termenul prevăzut de lege”.

Bărbatul e acuzat şi pentru că nu ar fi înregistrat în evidenţele contabile operaţiunile efectuate, prejudiciind în acest mod bugetul consolidat al statului cu suma totală de 14.346 lei. În plus, străinul e bănuit şi că nu ar fi declarat noul sediul social al firmei în care a lucrat în august 2009, pentru ca Fiscul să nu îl poată controla. Palestinianul e cercetat în stare de libertate.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
evaziune fiscala
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Debut dezastruos al reprezentativei României la Campionatul European U16 ani. Eșec de proporții în fața Poloniei
    În orașul nostru au început vineri întrecerile Campionatului European de baschet masculin U16 ani. Meciurile se desfășoară la Oradea Arena și Arena „Antonio Alexe”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Furtuna a făcut ravagii în Bihor. O parte din acoperișul Gării Aleșd a fost smulsă de vânt
    Furtuna care a lovit vineri seara, 7 august, mai multe zone din județul Bihor a produs și pagube materiale. La Chistag, o parte din acoperișul Gării Aleșd a fost smulsă de rafalele puternice de vânt.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul 1 Decembrie se redeschide parțial. Când va fi permis accesul și ce zonă va putea fi folosită de orădeni
    Primăria Oradea anunță redeschiderea parțială a Parcului 1 Decembrie, începând de sâmbătă, 8 august, ora 12:00. 2

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod roșu de ploi torențiale în Bihor. Șapte localități sunt vizate de avertizarea ANM
    Ploile torențiale pun probleme vineri după-amiază în mai multe zone din Bihor, unde meteorologii au emis o avertizare imediată cod roșu. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Ogorului din Oradea. O persoană a fost transportată la spital
    Un accident rutier s-a produs vineri după-amiază, 7 august, pe strada Ogorului din Oradea, fiind implicate două autoturisme.

    România

    Bolojan: PNL va susține un Guvern cu profil tehnocrat dacă programul acestuia păstrează linia de control a cheltuielilor
    PNL ar putea susține un Guvern cu un profil tehnocrat dacă acesta va avea majoritate parlamentară și dacă vine cu un program care să păstreze linia de a controla cheltuielile statului, de a reduce deficitele, a declarat, vineri, premierul interimar Ilie Bolojan. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X