BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tramvaie înlocuite cu autobuze în weekend

Tramvaie înlocuite cu autobuze în weekend

la 27 July 2017 14:21 Reactualizat la: 27 July 2017 14:39

Tramvaie înlocuite cu autobuze în weekend

27 July 2017 14:21 Reactualizat la: 27 July 2017 14:39
OTL transmite că sâmbătă și duminică, 29-30 iulie, circulația tramvaielor pe tronsonul Centrul Civic – B-dul Magheru - Olosig va fi înlocuită cu autobuze. 
Scris de Demian - OTL transmite că sâmbătă și duminică, 29-30 iulie, circulația tramvaielor pe tronsonul Centrul Civic – B-dul Magheru - Olosig va fi înlocuită cu autobuze. 

Trimite articolul

X

Tramvaiele nu vor putea circula din cauza lucrărilor la rețeaua de termoficare executate pe bulevardul Magheru. „Pentru transportul călătorilor pe tronsonul menționat se reînființează Linia T3 de autobuz”, informează purtătorul de cuvânt OLT, Carmen Tocuț. Pe acest tronson vor circula două autobuze care vor opri în stațiile de tramvai Pod Dacia și Stadion și în stațiile de autobuz amplasate în vecinătatea celorlate stații de tramvai. Programul de circulaţie al autobuzelor va fi afişat în staţiile Liniei T3.

schita-traseu-linia-t3

Circulație tramvaie în weekend, 28-29 iulie

  • pe Linia 2, al cărei traseu şi programe de circulaţie rămân nemodificate;
  • pe relaţia: Nufărul – Casa de Cultură – B-dul Decebal – Olosig – Pod CFR- (Sinteza) vor circula tramvaie inscripţionate cu Linia 1N;
  • pe relaţia: (Sinteza) – Pod CFR – Olosig – B-dul Decebal – Casa de Cultură – Nufărul vor circula tramvaie inscripţionate cu Linia 3R.

Totodată, „având în vedere că tronsonul închis face parte din traseul inclus în turul cu Tramvaiul de Epocă, acesta nu va ieşi pe traseu duminică 30 iulie 2017, aşa cum a fost anunţat”, precizează  reprezentanții OTL.

Trimite articolul

X
Taguri:
autobuz ,
MAGHERU ,
otl ,
tramvaie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorean condamnat pentru furt și dat în urmărire, adus în țară din Germania. Toate faptele au fost înregistrate video
    Un bărbat de 49 de ani, originar din Marghita, a fost adus de polițiști din Germania și încarcerat într-un penitenciar din țară, unde își va executa pedeapsa de 2 ani și 6 luni de închisoare pentru furt.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Premieră națională la Oradea: Primul pui de veveriță marsupială zburătoare născut în captivitate
    În premieră națională, în Vivariul din cadrul Muzeului Țării Crișurilor Oradea – Complex Muzeal, s-a reușit reproducerea în captivitate a veveriței marsupiale zburătoare (Petaurus breviceps).

    România

    Bolojan afirmă că țara începe să recâștige controlul economiei: „De mulți ani, România a cheltuit mai mult decât își permitea”
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, miercuri, că deficitul total al României a scăzut de la 9,3% în 2024 la 7,9% în 2025, potrivit datelor Eurostat, menționând că aceste date arată că direcția este una corectă, economia se stabilizează fără a pune presiune pe viitorul generațiilor următoare și ar fi păcat ca țara să se întoarcă de unde a plecat. 3

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Structura industrială a Bihorului rămâne puternică, în ciuda deficitului comercial
    În luna ianuarie 2026, județul Bihor a înregistrat o evoluție mixtă a comerțului internațional cu bunuri, caracterizată printr-o scădere a exporturilor și o dinamică oscilantă a importurilor, potrivit datelor provizorii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prins de 5 ori cu droguri la el și condamnat la închisoare cu executare, un bărbat din Marghita este căutat de Poliție
    Un bărbat de 35 de ani, din Marghita, a fost pus pe lista infractorilor dați în urmărire națională pentru că se sustrage executării unei pedepse de un an și 2 luni de închisoare pentru deținere de droguri de mare risc pentru consum propriu. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Au început înscrierile pentru comercianții dornici să participe la Festivalul Copiilor Oradea
    Copiii din județul Bihor sunt invitați, și în acest an, la unul dintre cele mai îndrăgite evenimente dedicate lor, Festivalul Copiilor Oradea, un eveniment plin de culoare, energie și momente de bucurie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X