Am intrebat cateva femei contemporane cand se simt ele cu adevarat femei si iata ce am aflat.
Ma simt feminina…
Cand ma strecor in cea mai sexy lenjerie… Ma simt femeie cand fug in pauza de masa sa imi aranjez parul. Ma simt femeie cand imi permit sa petrec doua ore in cada plina ochi de spuma, cand folosesc untul acela de corp cu miros puternic de vanilie (chiar daca intra atat de greu in piele), ma simt femeie cand petrec o ora incercand sa imi fac manichiura, desi rezultatul este mai intotdeauna dezastruos.
Ma simt femeie de fiecare data cand fac ceva pentru mine, ceva prin care imi arat afectiunea. Si ma simt cu adevarat femeie cand nu fac toate astea pentru a fi observate de altcineva, ci le fac numai pentru mine insami.
Citiți principiile noastre de moderare aici!