Dupa doua esecuri, previzibile de altfel, înregistrate în primele
doua etape, handbalistii oradeni îsi doresc nespus sa se revanseze în
fata propriilor suporteri printr-o victorie.
Partida are o miza foarte mare, Dinamo Brasov fiind una dintre contracandidatele
directe la retrogradare. Antrenorii oradeni Adrian Stot si Adrian Rus au pregatit
cu atentie meciul, încercând sa-si mobilizeze cât mai bine
elevii dupa esecul drastic suferit etapa trecuta la Resita.
„Nu avem timp sa ne lamentam, trebuie sa uitam imediat acea partida si
sa ne gândim numai la o victorie în meciul cu Brasovul. Nu avem
voie sa facem un pas gresit în primul meci de acasa. Un mult asteptat
succes ne-ar reface moralul pentru partidele care urmeaza”, a afirmat
antrenorul Adrian Stot.
Cei doi tehnicieni oradeni nu au indisponibilitati în lot, doar Roman
suferind o usoara întindere la abductorii piciorului drept. Se spera însa
ca el va fi refacut la ora jocului. Handbalistii oradeni spera într-o
prezenta cât mai numeroasa a suporterilor lor la primul meci de acasa,
în care promit victoria.
Partida CSM Leonardo – Dinamo Brasov are loc la Sala Sporturilor „Antonio
Alexe” cu începere de la ora 17. Meciul va fi condus de brigada
de arbitri Tâlvâc – Cândea (Sibiu).
Gavril Nutiu
Citiți principiile noastre de moderare aici!