BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Tridentul” ofensiv şi-a făcut datoria

„Tridentul” ofensiv şi-a făcut datoria

la 6 February 2016 17:47 Reactualizat la: 6 February 2016 18:04
6 February 2016 17:47 Reactualizat la: 6 February 2016 18:04
Luceafărul Oradea a marcat de patru ori în amicalul cu Becicherecu Mic.
Scris de Demian - Luceafărul Oradea a marcat de patru ori în amicalul cu Becicherecu Mic.

Trimite articolul

X

În plin cantonament, Luceafărul a susţinut a doua partidă de verificare pe terenul II de la Baza Luceafărul din Sînmartin. Chiar dacă au avut picioarele grele din cauza acumulărilor fizice, „luceferii” au învins cu 4-0 (0-0) pe Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, formaţie clasată pe locul 5 în Seria a IV-a a Ligii a III-a.

Un joc de pregătire util în faţa unei echipe dispuse la pressing, care a făcut o primă repriză bună. La fel ca în precedentul meci cu CS Ineu, balanţa s-a înclinat după pauză. În decurs de cinci minute bihorenii au punctat de trei ori prin jucătorii din „tridentul” ofensiv prezenţi în acel moment în teren. Balla a deschis seria în minutul 50 cu un şut din partea stângă, plasat la colţul lung (1-0).

După două minute, Roşu scăpat singur pe celălalt flanc l-a învins pe Mikloş cu un şut la colţul lung trimis de la 10 metri (2-0). Nu s-a lăsat mai prejos nici atacantul central, Arnăutu urcând scorul la 3-0 cu un şut puternic de la 12 metri. Orădenii au mai avut şi alte situaţii de a marca, singurul care a mai făcut-o fiind Balea cu un şut de la 14 metri pe colţul scurt (4-0). O partidă încheiată în teren cu cinci juniori, în care şi-a făcut debutul şi Eduard Pap, portarul venit de la Poli, iar singurii integralişti au fost Drăgan şi Feher.

Un nou test reuşit pentru Luceafărul, care a devenit o echipă orientată pe atac, cu prestaţii în creştere de la un joc la altul.

Miercuri, 10 februarie, Luceafărul se va duela cu Olimpia Satu Mare, formaţie din Liga a II-a.

CASETA TEHNICĂ

Luceafărul – Nova Mama Mia 4-0 (0-0)

Luceafărul: Goia (46 E. Pap) – Fl. Drăgan, Nogo (52 Bactăr), Hlinca (73 M. Popa), Al. Radu (76 I. Ban) – Feher, Sorian (51 Balea), Balla (70 Floruţ) – C. Roşu (60 Chiş-Toie), Arnăutu (67 P. Mihuţa), Cr. Cigan (46 Ţegle). Antrenor: Dan Dobai

Nuova Mama Mia: Culda – Motreanu, Telescu, Jichici, Ştefănescu – Tăbăcariu, Luţă, Oancia, Negruţ – Bîrză, Silaghi. Au mai intrat Mikloş – Nicoară, Ştrango, Cioancă, Centea, Saizu. Antrenor: Sorin Bălu

Arbitri: Laurenţiu Danşa – Ciprian Fiter, Cristian Bologan

Trimite articolul

X
Taguri:
amical ,
becicherecu mic ,
lucefarul oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    BT Arena găzduiește luni, 1 iunie, meciul 3 al finalei dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Raiffeisen
    Cele două echipe se află la egalitate, scor 1-1, după primele două partide ale finalei, disputate la Oradea, încheiate cu scorurile de 87-84, respectiv 83-88.

    BIHON Sport local

    Tenismena orădeană Beatrice Boico, pe podium la turneul Hai Cup de la Arad
    Jucătoarea de tenis Beatrice Boico, legitimată la CSM Oradea (antrenor Alexandru Stohor), a avut evoluții remarcabile la turneul internațional Hai Cup de la Arad, contând pentru circuitul Tennis Europe Categoria 1.

    Bihon CSM Oradea

    Meciul decisiv cu Steaua a fost ultimul pentru golgheterul Filip Gardasevic sub culorile echipei CSM Oradea
    Filip Gardasevic a jucat timp de trei sezoane la CSM Oradea, fiind de fiecare dată golgheterul echipei noastre și totodată cel mai bun marcator al Superligii Naționale de polo.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhar condamnat pentru o faptă comisă după ce a stat 5 ani în pușcărie pentru tentativă de omor
    Un bărbat de 53 de ani, din Tileagd, a ajuns din nou la închisoare pentru o tâlhărie comisă la scurt timp după ce a executat o altă pedeapsă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Șinteu, reabilitată energetic cu 1,2 milioane de lei din fonduri AFM
    Lucrările de reabilitare și creștere a eficienței energetice a clădirii Primăriei Șinteu au fost finalizate, investiția având o valoare totală de 1,2 milioane de lei fără TVA, din care 90% au fost fonduri asigurate prin AFM.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii pe bandă rulantă pentru elevii bihoreni, la trei competiții naționale
    Elevii din Bihor au obținut premii importante la trei competiții naționale desfășurate simultan la Breaza, Vorona și Târgu Mureș. Palmaresul include un premiu I, un premiu II, un premiu III, două mențiuni și trei medalii de aur.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X