Judecătoria Oradea l-a condamnat, marți, la un an și 8 luni de închisoare, cu suspendare, pe un mecanic auto acuzat de înșelăciune, după ce ar fi luat bani pentru reparații sau modificări la autoturismele unor clienți, pe care însă nu le-a mai efectuat. Mai mult, unele vehicule ar fi fost duse la dezmembrări fără știrea proprietarilor.